Mapa Świata i Dominium

Powiedzmy, że to pierwszy twór z Piaskownicy
Awatar użytkownika
Lowcap
Posty: 134
Rejestracja: 02 lip 2017, 23:11

Mapa Świata i Dominium

#1

Post autor: Lowcap » 10 sie 2017, 20:35

Witajcie moi drodzy na Nawigratorze.
Ponieważ tworzymy Podzielony Świat niejako od nowa, przydałoby się popracować nad mapą.
Myślę, że najlepiej będzie zacząć ustalenia od samego Dominium, z czasem rozszerzymy to na kontynent.

Pierwszą rzeczą jaką nas ogranicza jest referat o Geologii.
viewtopic.php?f=8&t=23
Zawiera on nazwy masywów górskich i ich przybliżone położenie. Referat powstawał w oparciu o starą mapę.

Ponadto mieliśmy już kilka nazw istniejących prowincji. Można je zmienić, podobnie jak nazwy niektórych stolic. Liczba prowincji także może podlegać dyskusji.
Księstwa:
Linz ze stolicą w Cypshire
Cheval ze stolicą w Arianis
Glyswen ze stolicą w Selamar
Plevan ze stolica w Evess
Hagal ze stolicą w Kanevar

Hrabstwa:
Gildor ze stolicą w Dalmor
a ze stolicą w Kajani
b ze stolicą w Dulian
c ze stolicą w Shalar
d ze stolicą w Kranzzberg
e ze stolicą w Arilynn

Stara mapa: http://i.imgur.com/DfKOEI4.jpg
Szerokość Dominium to około 1000-1100 km.

EDIT: nowa mapa
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Legion
Administrator
Posty: 36
Rejestracja: 26 cze 2017, 21:42

Re: Mapa Świata i Dominium

#2

Post autor: Legion » 10 sie 2017, 21:12

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Stara szkice ze starymi propozycjami nad ktorymi pracowaliśmy kilka mc temu.

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Mapa Świata i Dominium

#3

Post autor: wardasz » 07 wrz 2017, 22:36

nowy szkic mapy:
► Pokaż Spoiler
zakładając że taka wersja zostanie, mamy 6 nowych wielkich miast i 2 nowe twierdze, plus potrzeba nowej nazwy dla ruin zamku-niech zamek będzie zamkiem, nie ruinom. więc 6 nazw dla miast, 3 dla twierdz i kilkanaście dla księstw/hrabstw

Awatar użytkownika
Lowcap
Posty: 134
Rejestracja: 02 lip 2017, 23:11

Re: Mapa Świata i Dominium

#4

Post autor: Lowcap » 09 wrz 2017, 14:17

Mapa na propsie.

Nazwy:
- Parmuk
- Siagard
- Endrak
- Ekseny
- Monar
- Rakeva
- Tolmas
- Nymirad
- Kotaj
- Navisno
- Terdona
- Bercol
- Dunakeszt
- Velko
-
Obrazek

Awatar użytkownika
Lowcap
Posty: 134
Rejestracja: 02 lip 2017, 23:11

Re: Mapa Świata i Dominium

#5

Post autor: Lowcap » 09 wrz 2017, 16:20

Drugi rzut:
- Ozara
- Segasz
- Ihoros
- Gutarholde
- Lowaszti
- Hetto
- Kerto
- Dedar
- Szeda
- Vacegros
- Himad
- Nyol
- Karcog
- Tirgasor
Obrazek

Awatar użytkownika
Lowcap
Posty: 134
Rejestracja: 02 lip 2017, 23:11

Re: Mapa Świata i Dominium

#6

Post autor: Lowcap » 30 wrz 2017, 19:10

To już prawie miesiąc, myślę, że możemy przyjąć szkic wardasza.

Ruiny zamku nazwałbym Ihoros. Twierdza zbudowana na starożytnych ruinach o takowej nazwie (wg. dawnych zapisów).

Gutarhold mogłoby pełnić nazwę innej nowej twierdzy, myślę, że tej bardziej na południe.

Kar-cog w języku ludzi z równin mogłoby oznaczać kamienny dom i tak też mogłaby się nazywać nowa twierdza obok warowni chmur.

Co do sąsiadów. Na północnym zachodzie można by faktycznie stworzyć równiny i hordy na wzór mongołów. Natomiast na wchodzie lub północy Paladyn Łowca chciałby umieścić upadłe państwo o wysoce rozwiniętej magii. Większość jego obszaru byłaby skażona chaotyczną magią - mutacje, zaburzenia czaso-przestrzenne i inny podobny szit. Pomysł uważam za świetny.
Optowałbym także za trzecim sąsiadem na wschodzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Mapa Świata i Dominium

#7

Post autor: wardasz » 30 wrz 2017, 19:36

Lowcap pisze:
30 wrz 2017, 19:10
Optowałbym także za trzecim sąsiadem na wschodzie.
Proponuję republiki kupieckie :P jak już było o nich to niech zostaną, bo fajnie brzmią

Jak dla mnie nazwy spoko. Podobnie jak sąsiedzi.

Warto także zastanowić się odnośnie tego co jest po drugiej stronie tych mongolskich równin. Bo były głosy (w tym mój :P) by po drugiej stronie dać coś dużego, silnego i "złego" co w razie czego jest w stanie dogadać się z tymi koczownikami. Padła propozycja magiocentrycznego państwa ala tevinter-można to jakoś spiąć z tymi pogorzeliskami Paladyna-coś się spierdoliło w czasie magicznej wojny tych dwóch krajów, albo uciekinierzy z jednego założyli drugie, ci źli celowo coś zrobili przez co ci na północy skończyli jak skończyli czy cuś. Ale to jak Pal się pojawi i powie co on tam planuje, bądź co już ma wytworzone.

Awatar użytkownika
Legion
Administrator
Posty: 36
Rejestracja: 26 cze 2017, 21:42

Re: Mapa Świata i Dominium

#8

Post autor: Legion » 30 wrz 2017, 19:50

Ale zeby zostawic miejsce na ekspansje! Bo z jednej pustkowia, z drugiej magiczne pustkowa, tak troche lipa. ;)

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Mapa Świata i Dominium

#9

Post autor: wardasz » 30 wrz 2017, 20:48

masz jeszcze ocean :P

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Mapa Świata i Dominium

#10

Post autor: wardasz » 03 paź 2017, 15:55

Zbierając nazewnictwo i inne drobiazgi do kupy.

TWIERDZE (od zachodu)
-Bastion Poległych
-Twierdza Ognia
-Świetlisty Bastion
-Warownia Chmór
-Kar-Cog (na mapie nowa forteca2)
-Forteca Płonącego Miecza
-Lodowa Pustelnia
-Ihoros (na mapie ruiny zamku)
-Gutarhold (na mapie nowa twierdza1)
-Dębowa Warownia

MIASTA I LENNA (pi razy drzwi od zachodu)
-Dalmor, stolica hrabstwa Ozarra
-Kajani, stolica hrabstwa Velenar
-Parmuk, stolica hrabstwa Kotaj (na mapie nowe miasto 5)
-Kanevar, stolica księstwa Hagal
-Mirabar, stolica hrabstwa Monmar (na mapie nowe miasto 6)
-Dulian, stolica hrabstwa Auroh
-Shalar, stolica hrabstwa Alvirad
-Arianis, stolica księstwa Cheval
-Evess, stolica księstwa Yvek
-Dunakest, stolica księstwa Velko (na mapie nowe miasto 1)
-Selamar, stolica księstwa Droaam
-Segasz, stolica hrabstwa Andair (na mapie nowe miasto 4)
-Kerto, stolica księstwa Rakeva (na mapie nowe miasto 3)
-Kranzberg, stolica hrabstwa Endrak
-Cypshire, stolica księstwa Linz
-Zammisar, stolica hrabstwa Q'barra (na mapie nowe miasto 2)
-Arylin, stolica hrabstwa Viveto

(Jak coś komuś nie pasi, ew ktoś ma jakąś genialną nazwę w głowie, dawać znać-większość tego co stworzyłem/znalazłem najwyższych lotów nie jest)

Daje to 10 fortec, 3 klasztory i 17 lenn. Pociąga to za sobą reorganizację BP i SO.

Paladyni-mieliśmy po szwadronie w każdym mieście, świątyni i fortecy (po 2 w twierdzy ognia, Kanevar, Selamar i Fortecy Płonącego miecza), 2 chorągwie w stolicy i po jednej w obu twierdzach oraz 3 szwadrony specjalne, rozproszone-razem 10 chorągwi (50 szwadronów).
W tym momencie dałbym 30 luźnych szwadronów (po jednym w każdym mieście, świątyni i fortecy, bez wyjątków), stolicę jak dawniej (ino nie dodawać do niej luźnych szwadronów, dwie chorągwie starczą), twierdze zakonne jak dawniej. Do tego zwiększyć ilość szwadronów rozproszonych z 3 do 5, i wychodzi 11 chorągwi, w tym cała jedenastka jest rozproszona.

Straż Ognia-mieliśmy po kompani w każdym mieście (dwie w Kanevar, Selamar i stolicy), batalion w świątyniach i po 2 bataliony w twierdzach i stolicy oraz 2 bataliony rozproszone. Razem 14 batalionów (70 kompanii)
Raczej zostawiłbym wszystko co się tyczy pełnych batalionów jak było. Czyli po dwa w twierdzach i stolicy, po jednym świątyniach i dwa rozproszone. Pozostaje 17 miast, czyli 17 kompanii... brakuje 3 do okrągłego batalionu. I nie wiem teraz, czy dodać je do stolicy, rozproszyć, rzucić je gdzieś na granicy, zdublować kompanie w kilku miastach... rzucajcie pomysłami. Co z robić z 3 nadmiarowymi kompaniami.
Niezależnie of tego, co z nimi zrobić, wychodzą 4 bataliony na miasta. Łącznie 15 batalionów.

Na dniach mogę (ponownie) jebnąć rozpiskę gdzie co stacjonuje.

Awatar użytkownika
Lowcap
Posty: 134
Rejestracja: 02 lip 2017, 23:11

Re: Mapa Świata i Dominium

#11

Post autor: Lowcap » 08 paź 2017, 14:00

Świetnie.

Stworzyłem mapę Księstwa Hagal:
► Pokaż Spoiler
Na dniach mogę zabrać się za inne :)

EDIT: Zaktualizowałem mapę
- podmiana Molteno z Corrin.
- zwiększenie czcionki przy średnich miastach o 2pt.
Obrazek

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Mapa Świata i Dominium

#12

Post autor: wardasz » 11 paź 2017, 14:48

Chciałem se ułatwić robotę, więc powstało. Przed wami nowa wersja szkicu, z nowymi nazwami lenn.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Lowcap
Posty: 134
Rejestracja: 02 lip 2017, 23:11

Re: Mapa Świata i Dominium

#13

Post autor: Lowcap » 05 lis 2017, 18:43

Teraz powstaje kwestia. Czy próbujemy stworzyć mapę całości w stylu fantasy, czy może póki co tworzymy mapki każdej prowincji w stylu Hagal?
Obrazek

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Mapa Świata i Dominium

#14

Post autor: wardasz » 05 lis 2017, 23:02

Map każdej prowincji nie ma co teraz robić. Jak ktoś będzie szerzej opisywał dane lenno, to se mapkę strzeli, puki co nie ma sensu-brakuje danych o pomniejszych miastach, podziale na baronie itd itp. Nie ma sensu teraz wszystkiego stworzyć i narzucać se niepotrzebnie na potem.

Co do mapy ogólnej-jak ktoś ma skila by zrobić porządną mapę dominium, niech robi. Ja jestem miszczem painta, wypainciłem więc ten szkic co jest wyżej. Inkarnate do tak rozległej mapy się raczej nie nada, innych programów tego typu nie znam, a konwencjonalnie w gimpie czy innym PS coś ładnego nabazgrać to poza moimi zdolnościami.

Awatar użytkownika
Asirra
Senatorium Imperialis
Posty: 91
Rejestracja: 06 sie 2017, 20:43

Re: Mapa Świata i Dominium

#15

Post autor: Asirra » 14 mar 2018, 0:24

"Nabazgrać" mapy poszczególnych lenn mogę spróbować. Sama nie jestem mistrzynią programów graficznych, ale mogę nawet narysować, walnąć potem focię i będzie (bo niestety skanera w domu nie mam). O ile jesteście do czegoś takiego chętni w ogóle. Tym bardziej, że to mogłoby różnie wyjść ;)

Mój kumpel miał kiedyś program graficzny, robiony specjalnie po to, by rysować w nim mapy erpegowe. Nie był trudny w obsłudze, więc może jak już będę miała nowego kompa (a to pewnie jeszcze dłuższy czas niestety), to mogę coś takiego sobie zrobić - rzucę wam wtedy i zobaczymy. Póki co mogę pomyśleć nad bardziej szczegółowymi szkicami.

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Mapa Świata i Dominium

#16

Post autor: wardasz » 14 mar 2018, 1:14

jeśli myślisz o tym cz Ryu kiedyś wrzucał-mam wciąż link, zresztą jest zdaje się przypięty na konfie na generalu :P nawiasem, ten program jest kiepski jeśli chcesz zrobić mapę bardzo szczegółową, poszczególnych elementów nie można bardzo zmniejszyć, a samej mapy nie da się przybliżać czy przeskalowywać.

jak pisałem, nie ma sensu odgórnie robić map poszczególnych lenn. Przede wszystkim dlatego że nie ma co na nich zaznaczać-w większości jedyne co wiadomo to nazwa i lokacja stolicy. Aczkolwiek jak chcesz rozpisać któreś z nich, opisać jego historię, gospodarkę, stworzyć mapę, miasta itd itp-proszę bardzo. Sam od dłuższego czasu lekko się przymierzam by jedno z nich opisać, ale zawsze albo mi się nie chce faktycznie do tego siąść, albo mam co innego na głowie

Awatar użytkownika
Asirra
Senatorium Imperialis
Posty: 91
Rejestracja: 06 sie 2017, 20:43

Re: Mapa Świata i Dominium

#17

Post autor: Asirra » 14 mar 2018, 16:48

Nie, w tej chwili myślę o czymś, czego używał Andrzej Rylski, tworząc Diadem. To czego używał Ryjek to nawet nie wiem co to było, bo nie odpalałam. Tam było to całkiem ładnie rozplanowane, acz daleko tamtejszym mapom do jakiegoś porządnego artu czy grafiki czy czegokolwiek.

Jeśli chodzi o opisywanie mniejszych miejsc - zastanawiałam się nad zrobieniem czegoś ala "baza miejsc pomysłów, enpeców" z której będzie można korzystać ogólnie. I wrzucić tam zrówno w pełni opisane miasta, jak i jakieś mniej oczywiste miejsca, jak jakieś ruiny, moczary, obszary, góry etc. Wiesz, rzeczy typu "Czarny Las", "Wieża Arcymaga", "Khorinis", "Wyspa Słoneczna", "Targ rybny" etc. Zarówno jakichś szerzej opisanych miejsc jak i węższych zakamarków świata.

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Mapa Świata i Dominium

#18

Post autor: wardasz » 15 mar 2018, 0:24

hmmm... tego typu baza jest ciekawym pomysłem, wielkim źródłem inspiracji, ino raczej widzę taki twór w piaskownicy, nie w PŚ. choć w sumie... czemu by nie, jak to odpowiednio ułożyć...

Awatar użytkownika
Lowcap
Posty: 134
Rejestracja: 02 lip 2017, 23:11

Re: Mapa Świata i Dominium

#19

Post autor: Lowcap » 15 mar 2018, 14:06

Przykladowa karczma, rezydencja, świątynia, dzielnica, las, szlak... Dobry pomysł.
Faktycznie mozna zrobic temat tu lub w piaskownicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lowcap
Posty: 134
Rejestracja: 02 lip 2017, 23:11

Re: Mapa Świata i Dominium

#20

Post autor: Lowcap » 05 kwie 2018, 22:36

Ekspansja:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ