O geografii słów kilka. - Na razie w budowie

Awatar użytkownika
Youkata
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2017, 21:31

O geografii słów kilka. - Na razie w budowie

#1

Post autor: Youkata » 01 mar 2018, 13:38

Świat przedstawiony dzieli się na znane i nieznane.
Znane to 4 główne kontynenty, 5 archipelagów, oraz 2 wyspy niezaliczające się do żadnego ze zbiorowisk.
Nieznane to wszystko to co leży poza stworzonymi dotychczas mapami. - mapy zostaną zamieszczone później

Znane kontynenty:

Stary kontynent:
To może mieć znaczenie: To właśnie stamtąd pochodzi ludzkość tego świata.
Można porównać go do naszej Japonii.

Klimat:
Jego północny zachód leży w strefie klimatu umiarkowanego przejściowego, pozostała część kontynentu im dalej na południe tym klimat staje się łagodniejszy, bliższy umiarkowanemu morskiemu.

Topografia:
Istnieją trzy pasma górskie, jedno na północnym wybrzeżu, jedno na południowym wybrzeżu oraz jedno w środkowej części kontynentu.
W północnym paśmie górskim swoje źródła mają dwie główne rzeki starego kontynentu, łączą się one u podnóża środkowego pasma górskiego, przepływają przez wielką dolinę pomiędzy dwoma najwyższymi szczytami by znaleźć swoje ujście na południowym wschodzie.

Społeczeństwo:
Ludność zamieszkująca ów kontynent nie utrzymuje wielu kontaktów z resztą świata. Są oni obdarzeni długowiecznością. Niewielka grupa jego obywateli mieniąca się mianem mędrców podróżuje po świecie nauczając i zbierając nowe informacje.

Podział polityczny: Brak danych

Nowy kontynent:
To może mieć znaczenie: Jest on najważniejszy pod względem fabularnym, to właśnie tutaj leży tytułowe Białe Miasto.
Można porównać go do naszej Europy.

Klimat:
Kontynent leży na obszarze 4 stref klimatycznych.
Na północnym zachodzie panuje klimat umiarkowany morski.
Podróżując dalej na południowy wschód znajdziemy się kolejno w obszarach klimatów, umiarkowanego przejściowego, umiarkowanego kontynentalnego, podzwrotnikowego śródziemnomorskiego.

Topografia:
Na Nowym Kontynencie istnieje gęsta sieć rzek.
Znajduje się tam 9 pasm górskich, większość z nich znajduje się na południowym wschodzie, 2 leżą na północny zachód od centrum kontynentu, jedno na południowy zachód oraz jedno na północny wschód.

Społeczeństwo:
Zamieszkujący ów kontynent ludzie są otwarci na kontakty z resztą świata. To właśnie stąd pochodzi większość odważnych podróżników i poszukiwaczy przygód. Na kontynencie istnieje rozwinięty handel pomiędzy leżącymi na nim państwami.

Podział polityczny:
Podział polityczny panujący obecnie na kontynencie ma swoje źródło w historii jego kolonizacji.
Po pewnym rozłamie ideologicznym do którego doszło na starym kontynencie. Część populacji opuściła stary kontynent pod wodzą pewnego młodego szlachcica aby osiedlić się w nowym miejscu. To właśnie ten młody szlachcic został królem nowego wspaniałego państwa Białego Miasta.
Osadnicy utracili z czasem swoją długowieczność na rzecz innych darów magicznych.
Dziś na nowym kontynencie istnieje 5 państw.

Białe Miasto:
Najstarsze z istniejących królestw. W początkowym okresie istnienia rządzone przez młodego szlachcica który przewodził osadnikom, koronował się on na Króla po zbudowaniu państwa miasta.
Obecnie rządzone jest przez jego drugiego syna.
Najstarszy z synów Wielkiego Króla zginął prowadząc wojska swego ojca w konflikcie pomiędzy Miastem a sąsiadującym z nim na północy królestwem rządzonym przez trzeciego księcia.
Żona oraz Córka pierwszego księcia zaginęły po jego śmierci, do dziś nie wiadomo co się z nimi stało.

Owe królestwo swą nazwę bierze od wspaniałego, wysokiego na 150 m, białego muru, który otacza je z każdej strony. Mur z kolei otoczony jest pasmem lasu.

Przez Miasto płyną dwie połączone ze sobą rzeki. Transport po mieście zapewnia sieć kanałów pozwalająca na stosunkowo szybkie podróżowanie.

ODPOWIEDZ