Konkurs na opis bazy - wyniki

Wszystko to co najlepsze
Paladyn Łowca
Posty: 29
Rejestracja: 02 sie 2017, 23:12

Konkurs na opis bazy - wyniki

#1

Post autor: Paladyn Łowca » 30 sie 2017, 22:44

<Myślę, że tu będzie pasować>

To jest smutne. Bardzo smutne. Zawsze myślałem, że zobowiązując się do czego robimy to z wolą wywiązania się ze swojej deklaracji. Najwyraźniej się myliłem.

Ale przechodząc do meritum: prace przyszły dwie, więc nie ma sensu rozbijać się z jakimiś fikuśnymi spoilerami. Więc przejdźmy do rzeczy.

Zwycięska praca została przygotowana przez Asirrę zdobywając 13 punktów.

Drugie miejsce natomiast zajmuje dzieło Wardasza, które to otrzymało 10 punktów.

Oceny Paladyna Łowcy:
Asirra 6/10
Praca jest poprawna, ale... no własnie, nie wybija się niczym ciekawym, a umieszczone dialogi wyglądają, jakby miały za wszelka cenę nie przeszkadzać w skupianiu się na opisie, przez co brzmią sztucznie. Ale pomimo tego obecność fabuły jest pewnym plusem, pewnym punktem zaczepienia.
Wardasz 5/10
Praca jest rewelacyjna... w usypianiu. Niby widać, że autor posiada szeroką wiedzę, ale paraoksalnie jest to jedna z największych wad; zbytnie rozdrobnienie uniemożliwia skupienie się na czymkolwiek powodująć, że człowiek po prostu przelatuje przez kolejne akapity nie starając się nawet zrozumieć o czym one są. Z tegoż powodu po skończeniu poczułem ulgę.

Oceny Mnikjoma:
Asirra 7/10
Najśmieszniejsze w tej pracy jest to, że najbardziej spodobał mi się prolog. Cała reszta trzymała dobry poziom, ale nie pozwoliła mi się za bardzo wczuć, nawet pomimo prowadzenia narracji pierwszoosobowej. Dobre opisy poszczególnych pomieszczeń w domu... choć momentami czułem, że jest ich troszeczkę za dużo. Czułem momentami, że to te opisy zostały tak rozwleczony tylko by wpisały się w ramy konkursu, przez co coraz mniej interesowało mnie zakończenie. Ale jako opis bazy spełnia swoją rolę.
Wardasz 5/10
Ciężko mi ocenić tę pracę. Cała siedziba została dokładnie opisana i ta dokładność zabiła przyjemność z czytania. Rozumiem - trzeba było wpasować się w ramy konkursu... ale na prawdę ciężko było mi przebić się przez te opisy. Czytam sobie pracę a tu takie coś: "Jest bardzo duża, wydłużona, dwa razy węższa niż długa. .". Niby wiem o co chodziło autorowi ale zostało to ujęte w baardzo dziwnym zdaniu. Kawałek dalej zaś opis tego ile to przeróżnych stołków jest w pomieszczeniu. Jeden długi, jeden mały, jeden jeszcze inny. Na prawdę trzeba było aż tak to rozpisywać?
W pracy, którą oceniałem wcześniej opisy były wplecione w jakąś historię, przez co całość była o wiele lepsza w odbiorze. Jednakże mimo tych narzekań, był to ciągle całkiem udany (choć zbyt rozwlekły) opis bazy.

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Konkurs na opis bazy - wyniki

#2

Post autor: wardasz » 30 sie 2017, 23:01

Cóż... gratulacje dla zwycięscy, podziękowania dla sędziów, kopniak w dupę dla Legiona. Szkoda że więcej prac się nie pojawiło, zwłaszcza na Barn liczyłem, no ale cóż.

Awatar użytkownika
Asirra
Senatorium Imperialis
Posty: 91
Rejestracja: 06 sie 2017, 20:43

Re: Konkurs na opis bazy - wyniki

#3

Post autor: Asirra » 30 sie 2017, 23:04

Cóż... było miło wziąć udział w konkursie, szczególnie, że był on moim pierwszym. Dziękuję za rywalizację Wardaszowi, bo jakby nie było co chwila go zarzucałam kolejnymi pytaniami. A odpowiedzi "cholera, po prostu pisz" motywowały. Ukłon w stronę sędziów i liczę, że mimo wszystko konkursy będą się pojawiały :)

ODPOWIEDZ