Kuźnia Gniewu - temat organizacyjny

Awatar użytkownika
Asirra
Senatorium Imperialis
Posty: 91
Rejestracja: 06 sie 2017, 20:43

Kuźnia Gniewu - temat organizacyjny

#1

Post autor: Asirra » 29 mar 2018, 16:39

Słuchajcie. Mamy dwie kampanie, które powoli toczą się własnym rytmem. Mam wrażenie, że czasami chyba potrzebujemy odskoczni - coś, co będzie można zagrać w ciągu kilku tygodni (patrząc na nasze tempo odpisywania) i na spokojnie rozegrać sobie małą przygodę, z konkretnym początkiem i konkretnym końcem. Oto co proponuję.

"Dwa stulecia temu krasnoludzki kowal Durgeddin Czarny wybudował tajemną twierdzę w jaskiniach pod wzgórzem, znanym jako Kamienny Kieł. Bezustannie pracując w korytarzach pod górą, klan Durgeddina wykuwał zaczarowaną broń, by użyć jej w zemście przeciwko orkom, którzy wypędzili krasnoludów z ich dawnych siedzib. Durgeddin i jego zwolennicy już dawno nie żyją, ale forteca krasnoludów wcale nie stoi pusta. W jaskiniach pod Kamiennym Kłem czeka śmiertelne niebezpieczeństwo oraz ukryta zbrojownia Durgeddina pełna niezrównanej broni."

Opis dodatkowy

Kuźnia Gniewu to wędrówka po podziemiach, czyli przygoda oparta na lokacjach, opisująca zrujnowaną twierdzę Khundrukar. Bohaterowie przybywają do Kamiennego Kła w poszukiwaniu ukrytego składu doskonałych mieczy Durgeddina. Odkrywają, że stara Twierdza nie stoi pusta, a samotny łańcuch poszarpanych wzgórz lub wyżyn, kilka dni drogi od najbliższego miasta wcale nie jest taki pusty. Odnaleźli starą mapę w czasie jednej z wielu swoich wypraw i postanowili wyruszyć by zmierzyć się z niebezpieczeństwem, jaki czycha w podziemiach.

Założenia przygody

- sesja oparta na pojedynczym zadaniu, bez rozciągania tego w dużą kampanię
- wzorowana na Dungeon & Dragons (mam nadzieję, że wszyscy znamy ten system), zatem klimat heroic fantasy
- z założenia jesteście grupą awanturników, poszukiwaczy przygód, badaczy i przyjaciół, którzy specjalizują się we wkładaniu palcy między drzwi.
- sesja w zdecydowanej większości toczyć się będzie POD ZIEMIĄ i będzie głównie polegała na EKSPLORACJI tychże PODZIEMI
- postacie mogą należeć do różnych ras, cechów, mieć różne charaktery - ale muszą wszyscy mieć powód, by chcieć to eksplorować.
- podstawą będzie klasa postaci (medyk, zielarz, górnik, złodziej, wojownik, czarodziej etc.) i to na jej podstawie będziecie mieli swoje szkolenia i specjalizacje. I na podstawie historii postaci oczywiście ;)

Chętni proszeni są o post poniżej. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.
PS Zakładam cykl takich mini kampanii w różnych światach. Więc pojawią się także inne sesje w różnych uniwersach.

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Kuźnia Gniewu - temat organizacyjny

#2

Post autor: wardasz » 29 mar 2018, 16:48

Co do cyklu... jedno po drugim. Ale spoko
Tak, zagram. Zastanawiam się czy chce być szalony i zagrać umarlakiem którym grałem na bezsłonecznej cytadelli

Awatar użytkownika
Asirra
Senatorium Imperialis
Posty: 91
Rejestracja: 06 sie 2017, 20:43

Re: Kuźnia Gniewu - temat organizacyjny

#3

Post autor: Asirra » 29 mar 2018, 16:55

Tamta postać była przejebana w uj xD Jednak wolałabym, by jesli on, to by była to postać, którą był zanim został ArcyLiczem :P Ale spoko, wezmę pod uwagę.

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Kuźnia Gniewu - temat organizacyjny

#4

Post autor: wardasz » 29 mar 2018, 16:58

w sensie że ma być zwykłym liczem, tak? :P

Awatar użytkownika
Asirra
Senatorium Imperialis
Posty: 91
Rejestracja: 06 sie 2017, 20:43

Re: Kuźnia Gniewu - temat organizacyjny

#5

Post autor: Asirra » 29 mar 2018, 17:11

Nie jestem pewna :P ale tak. Ogólnie to tak. Prędzej nekromantą, czy czarnoksiężnikiem czy kimś takim ;)

Awatar użytkownika
Lowcap
Posty: 134
Rejestracja: 02 lip 2017, 23:11

Re: Kuźnia Gniewu - temat organizacyjny

#6

Post autor: Lowcap » 29 mar 2018, 18:02

Ju hew maj aks.
Obrazek

Awatar użytkownika
wardasz
Senatorium Imperialis
Posty: 157
Rejestracja: 16 lip 2017, 23:54

Re: Kuźnia Gniewu - temat organizacyjny

#7

Post autor: wardasz » 30 mar 2018, 10:43

okej, a tak na serio to może umarlakiem czy innym mrocznym reanimatorem to nie, ale magiem chętnie zagram. Chyba że ktoś inny planuje grać takowym, to mogę oddać by nie dublować

ODPOWIEDZ